Punkt wyjścia
24 sierpnia 2015
Nie wszystko złoto co się świeci…
8 listopada 2016

Czy na pewno chcesz być sarenką...?

Dzisiejszy wpis będzie o korektorach pod oczy. Większość z nas używa ich codziennie w celu zakrycia cieni pod oczami i rozświetlenia tej okolicy. Niestety często budowa oka, łuku brwiowego i kształt nosa zacieniają ten obszar, przez co nawet nie największe cienie pod oczami, sprawiają wrażenie większych. Z wszystkich kosmetyków kolorowych, to właśnie dobrze dobrany podkład i korektor potrafią w największym stopniu poprawić wygląd naszej skóry. Spróbujcie nałożyć korektor pod jedno oko, poprawnie go rozprowadzić i przez chwilę popatrzeć do lustra na różnicę między dwoma połowami twarzy - zapewniam, że będzie spora. Korektor odejmuje lat, niweluje oznaki zmęczenia i wyrównuje koloryt. Głównym błędem w jego stosowaniu jest noszenie nieodpowiedniego koloru, najczęściej zbyt jasnego, przez co wyglądamy jak sarenki, mające jasną otoczkę wokół oczu. ;) Dla wszystkich z Was, które nie chcą być zapytane na ulicy o powinowactwo z rodziną jeleniowatych mam kilka rad. :)

- Korektory lubią wysuszać skórę pod oczami, dlatego należy dbać o dobre jej nawilżenie.

- Korektor powinien być o ton (maksymalnie 2) jaśniejszy od podkładu.
- Im lżejsza konsystencja, tym mniejsze krycie, ale też mniejsze gromadzenie się w zmarszczkach. Osoby z głębokimi zmarszczkami raczej nie powinny używać ciężkich korektorów lub jeszcze cięższych, mocno kryjących kamuflaży.

- Korektor można aplikować palcami lub pędzlem. Najważniejsze jest dokładne rozprowadzenie, tak by nie tworzyć granicy między podkładem a korektorem. Najlepiej w malutkich odstępach dociskać korektor palcami do skóry, przesuwając się do zewnętrznej strony oka. Ruchy posuwiste spowodują, że największe nagromadzenie będzie przy zewnętrznym kąciku, kiedy to ten wewnętrzny potrzebuje najwięcej krycia. Korzystniej jest aplikować małą ilość korektora i w razie potrzeby dodać drugą warstwę, tam gdzie jest potrzeba. Korektor utrwalamy niewielką ilością pudru.

Najbardziej skuteczne w zakrywaniu cieni pod oczami są kolory neutralizujące, dlatego ważna jest tonacja korektora:
- przy cieniach fioletowych, sinych, zielonych - odcień morelowy, brzoskwiniowy

- przy cieniach brązowych, burych, oliwkowych - odcień delikatnego różu, łososiowy

- przy zaczerwienieniach, cieniach niebieskawych - odcień żółty