Rzecz o minerałach
12 lutego 2017

Czy warto wykonać makijaż próbny i jak się do niego przygotować

Do powstania makijażu ślubnego, w którym Pani Młoda będzie się sobie podobać, a swoje odbicie w lustrze skomentuje słowami "Tak, to jest to!" potrzebne są nie tylko umiejętności wizażystki (choć to przede wszystkim), ale też dobra KOMUNIKACJA (jak w każdej dziedzinie życia ;) ). Poniżej kilka pomocnych rad, dzięki którym makijaż próbny uspokoi Cię, a make-up ślubny będzie już tylko powieleniem ostatecznej wersji, którą wcześniej zaakceptowałaś.

DUŻO MÓW

Każdy makijaż zaczyna się od wywiadu z klientką, podczas którego przedstawia ona swoją wizję makijażu, mówi jak maluje się na co dzień, w jakich kolorach się lubi i jaką intensywność makijażu preferuje. To moment, w którym naprawdę warto opowiedzieć sporo o swoich makijażowych upodobaniach, ponieważ bez tego makijażystce trudno odgadnąć Twoją wizję. Jeśli masz problem z wyrażeniem w słowach efektu, jaki chciałabyś uzyskać na twarzy, zawsze możesz pokazać kilka fotografii. Będzie to też pomocne w określeniu intensywności makijażu - nie zawsze to, co nazywane jest "bardzo delikatnym" makijażem oznacza dla obu stron to samo.

BĄDŹ ASERTYWNA

Jeśli jakiś element makijażu Ci nie odpowiada, nie krępuj się i po prostu to powiedz. Makijaż próbny ma tą wspaniałą zaletę, że rzadko kiedy ogranicza nas czas, dlatego możemy próbować różnych opcji i zdecydować się na tą, w której wyglądasz i czujesz się najlepiej. W dniu ślubu zazwyczaj nie ma już czasu na wprowadzanie dużych zmian. Ponadto stres potęguje niezdecydowanie, co z pewnością nie jest wskazane przy określeniu tego, co Ci się podoba.

POSŁUCHAJ SUGESTII

Celem makijażu jest nie tylko wydobywanie Twoich naturalnych atutów, ale również korygowanie ewentualnych mankamentów. Dlatego warto posłuchać i zobaczyć co proponuje wizażystka. Istnieją różne techniki malowania małych i dużych oczu, z opadającą powieką, wąskich czy dużych ust - wszystko po to, by dążyć do idealnych proporcji, tworzących piękno. Dlatego jeśli pragniesz mieć identyczny makijaż jak modelka z fotografii, zwróć uwagę na jej urodę, kształt twarzy, oczu, ust i efekt, jaki daje makijaż na tej konkretnej osobie. Pamiętaj, że każda twarz jest inna - potraktuj więc fotografie jak inspirację, a nie kalkę. :)

PRZYGOTUJ SKÓRĘ

Makijaż zawsze wygląda lepiej na zadbanej, zdrowej skórze. O ile podczas makijażu próbnego stan skóry nie jest najważniejszy, to już w dniu ślubu ma istotne znaczenie. Postaraj się głównie o dobre nawilżenie, ponieważ łatwiej przykryć podkładem pojedyncze zmiany skórne niż łuszczący się naskórek. Wykonuj peelingi i maseczki dobrane do Twojego typu cery. Oczywiście taka pielęgnacja musi być przemyślana, odpowiednio dobrana i powinna zacząć się znacznie wcześniej niż miesiąc przed ślubem.